Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

19 kwiecień

KOMPLET PUNKTÓW W OLSZTYNIE (2002)

KOMPLET PUNKTÓW W OLSZTYNIE (2002)

Kolejne punkty zapisali na swoim koncie zawodnicy Olimpii z rocznika 2002. Tym razem zwycięstwo odnieśliśmy na trudnym terenie w Olsztynie.

Warmia Olsztyn - Olimpia Elbląg (2002) 0:2

Cały mecz przebiegał pod dyktando elblążan, a drużyna gospodarzy ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez Jakuba Kosowskiego. Olimpijczyków na prowadzenie wyprowadził Mateusz Gruz, który najprzytomniej zachował się w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki. Na drugie trafienie czekaliśmy, aż do 60 minuty kiedy po faulu w polu karnym na Wojtku Łojeczko bramkę z rzutu karne zdobył Mateusz Szmukała. Tym zwycięstwem nasz zespół umocnił się na pozycji lidera Ekstraklasy Juniorów Młodszych. W kolejnym spotkaniu (w najbliższą środę) zmierzymy się z drugim zespołem Olimpii rocznika 2003.

Skład Olimpii: Kosowski, Gruz (75'Grędzicki), Mazurek, Sarnowski, Biel (55' Lewandowski), Kazimierowski, Kottlenga (75' Hawryszko), Rogowski (60' Junik), Pohlid (46' Szmukała), Mączkowski (60' Jarguz), Siwko (46' Łojeczko).

 

Komentarz trenera:

Całe spotkanie mieliśmy pod kontrolą od pierwszej do ostaniej minuty. Było to nasze pierwsze spotkanie w tej rundzie na boisku z naturalną nawierzchnią, w dodatku kiepskiej jakości, i  związku z tym mieliśmy trochę problemów z przystosowaniem się do nowych warunków. Dodatkowo zespół gospodarzy był bardzo mocno cofnięty i cały czas musieliśmy grać w ataku pozycyjnym co  w tych okolicznościach było dodatkowym utrudnieniem.