Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

10 kwiecień

PO DOBREJ WALCE REMISUJEMY Z WIDZEWEM

Olimpia Elbląg była dziś bardzo blisko wydostania się ze strefy spadkowej. Żółto - biało - niebiescy od 73 minuty prowadzili po golu Jakuba Bojasa. Kilka minut przed końcem spotkania goście zdołali wyrównać i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

W zaległym meczu 18. kolejki Olimpii Elbląg z Widzewem Łódź padł remis 1:1 (0:0).

Jeszcze przed meczem byliśmy pewni, że jakaś seria, którejś z drużyn z pewnością się skończy.

Trafiło na serię Łodzian, którzy w każdym debiucie swoich trenerów w ostatnich latach zawsze wygrywali.

Tak naprawdę, byliśmy bardzo blisko wygranej, choć przebieg meczu tego nie pokazywał. Jakub Bojas skrzętnie wykorzystał błąd Tenżyny i pognał z piłką w pole karne. Wydawało się, że kąt jest zbyt ostry, jednak nasz zawodnik zrobił co do niego należało. Strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gości, tym samym zdobywając swoją 49. oficjalną bramkę w barwach Olimpii Elbląg.

Trener Jacek Paszulewicz w debiucie postawił niemal na taką samą podstawową jedenastkę, która w sobotę grała przeciwko Błękitnym Stargard, ale gra Widzewiaków wyglądała znacznie lepiej niż w ostatnich spotkaniach.

Wiosną jesteśmy mocni, a każda z przyjezdnych drużyn z całą pewnością przyznaje "z taką grą nie ma szans, żebyście spadli".

Na konferencji pomeczowej trener Żółto-biało-niebieskich powiedział: "Daliśmy się zbyt głęboko zepchnąć w pewnych fragmentów meczu, ale Widzew to bardzo dobra i jakościowa drużyna. Każda z drużyn miała swoje sytuacje, dlatego uważam, że to sprawiedliwy wynik."

Dziś szczególnie dopisała też frekwencja na trybunach. Głośny doping przez pełne 90 minut pozwolił poczuć naszym zawodnikom, że tego dnia ponownie mają cały Elbląg za sobą.

Przed nami dwa mecze wyjazdowe, a potem wracamy na A8, by 20. kwietnia (sobota) o godz. 18:00 zmierzyć się ze Zniczem Pruszków.

Olimpia Elbląg – Widzew 1:1 (0:0)

Gole: Bojas (73.) – Wolsztyński (83.)

Olimpia Elbląg: Madejski – Jurek, Lewandowski, Wenger, Balewski - Zaremba, Korkliniewski, Kuczałek, Szuprytowski (68. Prytulak) - Bojas, Fidziukiewicz (86. Demaniuk).

Sponsorem meczu z Widzewem Łódź była firma El-Śrub. Dziękujemy!