Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 marzec

DO ELBLĄGA PRZYJEŻDZA RUCH

DO ELBLĄGA PRZYJEŻDZA RUCH

W najbliższą sobotę (16.03) o godzinie 17:00 przy ul. Agrykola 8 miejscowa Olimpia Elbląg podejmować będzie 14-krotnego Mistrza Polski - Ruch Chorzów.


Powrót z ostatniego meczu był trochę bolesny. Drużyna trenera Noconia już witała się z gąską, w 88. minucie wyrównanie na 1:1 dał Michał Markowski, ale po chwili padła druga bramka dla Skry, która skwitowała meczową dyspozycję zespołu i piłkarze z Elbląga wracali z Częstochowy jednak na tarczy.

Dobrym środkiem do usunięcia plamy z zeszłego spotkania może okazać się rywalizacja przeciwko Niebieskim. Aktualnie rywale z Chorzowa znajdują się tuż nad kreską (14. miejsce) mając tylko 5 punktów przewagi nad Olimpią. Różnica niewielka więc to spotkanie będzie bardzo ważne w kontekście wykaraskania się ze strefy spadkowej. Dodatkowo w tej rundzie Ruch uległ już Olimpii (tej z Grudziądza) i niech i tym razem będzie podobnie.

Poprzedni pojedynek obu drużyn nie był jednostronny, bo dopiero ostatnie minuty meczu przesądziły o tym, kto ze stadionu przy Cichej wyjedzie zwycięski. W 90. minucie sfaulowany w polu karnym przez Michała Kuczałka został Wojciech Kędziora i on sam wziął na barki odpowiedzialność za końcowy wynik. Jak się po chwili okazało strzał z 11 metrów skutecznie zamienił na gola pokonując Kapłona i rzutem na taśmę dał swojej drużynie 3 punkty.

Bilety na to spotkanie można nabyć już w budynku klubu przy ulicy Agrykola 8. Punkt sprzedaży czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00.

SPRZEDAŻ INTERNETOWA JEST WYŁĄCZONA.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ.


Wszycy na A8! #walczymyrazem