Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 luty

UDANY REWANŻ Z LOTOSEM (2005)

UDANY REWANŻ Z LOTOSEM (2005)

W sobotę 09 lutego grał również nasz zespół z rocznika 2005. Kolejnym rywalem w grze kontrolnej był Lotos Gdańsk.

Po sobotnim sparingu można było spodziewać się bardzo trudnej przeprawy, ponieważ mieliśmy w pamięci pierwszy mecz z Lotosem, który zagraliśmy w grudniu, i w którym to gdańszczanie zasłużenie z nami wygrali 2:1. W tamtym spotkaniu zespół Lotosu zdominował nas i praktycznie miał kontrolę nad meczem.

Na rewanż czekaliśmy z niecierpliwością i z dużą chęcią zrewanżowania się gdańszczanom za tamtą porażkę.

W sobotnim meczu to my od samego początku dyktowaliśmy warunki na boisku. Graliśmy dokładnie, szybko, skutecznie w odbiorze, a do pełni szczęścia zabrakło tylko skuteczności w akcjach podbramkowych. Pierwsze pół godziny tego sparingu było chyba najlepszym w naszym wykonaniu, tym bardziej że przeciwnik to naprawdę dobra drużyna. 

Gdyby nie zawodziła nas skuteczność już w pierwszej połowie wynik spotkania byłby ustalony, a tak, do szatni schodziliśmy z remisem 1:1.

Początek drugiej połowy to kontynuacja naszej dobrej gry i dość szybkie wyjście na prowadzenie, a następnie jego podwyższenie na 3:1.

Od tego momentu, w krótkim czasie nastąpiło 10 zmian w naszym zespole i mecz się wyrównał, stał się bardziej otwarty, nie potrafiliśmy już dominować. W wyniku tego goście strzelili nam dwie bramki, ale my też dołożyliśmy jedną i mecz zakończył się wynikiem 4:3.

"Cieszę się z bardzo dobrej dyspozycji jaką zaprezentowaliśmy w meczu z mocnym przeciwnikiem, z realizowania założeń, które pozwoliły nam zdominować przeciwnika. Brawo chłopcy. Oczywiście nie był bym sobą, gdybym nie znalazł w tym meczu jakichś złych fragmentów, ale o tym porozmawiamy już z zespołem i popracujemy nad tym w nadchodzącym tygodniu.

 

Olimpia Elbląg - Lotos Gdańsk 4:3 (1:1)

Bramki dla Olimpii strzelili: Szymek Grączewski, Filip Sokół, Kordian Stolarowicz oraz Kuba Błaszczyk.

 

Skład: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Bartek Leszczyński, Filip Kasprzykowski, Krzysztof Rokita, Tymek Pryczkowski, Kordian Stolarowicz, Marek Mostowiec, Mateusz Głowiński, Szymon Grączewski, Filip Sokół.
Na zmiany wchodzili: Michał Tyburski, Kacper Łaszak, Dawid Olejniczak, Wojtek Stróżewski, Mikołaj Sanocki, Kuba Błaszczyk, Sebastian Brzuziewski, Denis Van Ieperen, Paweł Pytelewski, Szymon Szopiński, Oliwier Danielak.

 

Następny sparing Olimpia Elbląg (2005) rozegra z Polonią Pasłęk 17.02.2019 o godz. 10.00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.