Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 styczeń

DRUGI SPARING REZERW OLIMPII JUŻ W SOBOTĘ

DRUGI SPARING REZERW OLIMPII JUŻ W SOBOTĘ

Druga drużyna Żółto-biało-niebieskich w sobotę (26 stycznia) rozegra drugie spotkanie przygotowawcze przed rundą rewanżową w IV lidze. Przeciwnikiem będzie A-klasowy Barkas Tolkmicko.

"Piękna bramka w samo okienko. Podstawowym celem sparingu była możliwość rozegrania przez 21 chłopaków meczu. Wynik był sprawą drugorzędną, ale na tym etapie przygotowań jestem zadowolony, bo zaprezentowaliśmy się dobrze. Mecze sparingowe gramy co tydzień i mam nadzieję, że z każdym kolejnym będzie lepiej" – powiedział po pierwszym test-meczu trener Olimpii II Elbląg, Szymon Waga.

Przypomnijmy, że czwartoligowcy przegrali z Powiślem Dzierzgoń 1:2. Bramkę dla Olimpii strzelił Sebastian Kulesz. W najbliższym meczu Żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Barkasem Tolkmicko, liderem A-klasy grupy warmińsko-mazurskiej, który w 11 meczach zgromadził 27 punktów, o 3 więcej niż wicelider GLKS Jonkowo.

"Najważniejszą informacją jest brak poważnych urazów, jedynie kilku zawodników jest przeziębionych" - poinformował przed meczem z Barkasem trener Waga, dodając: "Mamy zróżnicowanych sparingpartnerów i spokojnie przygotowujemy się do wznowienia rozgrywek licząc, że kolejni moi zawodnicy będą zasilać pierwszy zespół, bo to jest priorytetem."


Olimpia II w 17 dotychczas rozegranych meczach w IV lidze zgromadziła 18 punktów, co daje 11 miejsce w tabeli. Podopieczni Wagi są najmłodszą drużyną w stawce - potwierdzeniem jest klasyfikacja Pro Junior System, gdzie Olimpia jest zdecydowanym liderem.


"Obecnie trenujemy 5 razy w tygodniu, a w przyszłym tygodniu rozpoczniemy obóz dochodzeniowy. Każdy mikrocykl kończymy sparingiem" - zakończył trener Waga.

Olimpia II - Barkas Tolkmicko w sobotę, 26 stycznia, o godz. 12. na stadionie przy ul. Skrzydlatej.Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg