Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

17 grudzień

W GRUPIE "DRESZCZOWIEC", W PÓŁFINALE "LOTERIA"

W GRUPIE "DRESZCZOWIEC", W PÓŁFINALE "LOTERIA"

Rocznik 2010 w minioną sobotę wziął udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej  o Puchar Wójta Gminy Trąbki Wielkie.


W turnieju tym wzięło udział 8 drużyn z trzech różnych województw.      

Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Udział w turnieju niestety rozpoczęliśmy falstartem przegrywając pierwszy mecz w grupie z zespołem Wisełki Fordon Bydgoszcz 1:2 ( bramka dla Olimpii: Michał Żmijewski).

W drugim meczu wygraliśmy 2:1 z Victorią Kaliską (dwie bramki Michała Żmijewskiego), więc o awans do półfinału musieliśmy walczyć w ostatnim meczu z drużyną AP Marko-Gol. Remis dawał nam awans, niestety na 2 minuty przed końcem przegrywaliśmy 0:2, wtedy to bramkę kontaktową strzelił Natan Orłowski, natomiast na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem, strzałem z połowy boiska popisał się Michał Żmijewski, piłka wpadła w "okienko" i był to najładniejszy gol całego turnieju, gol dający nam awans do półfinału.

W półfinale spotkaliśmy się z drużyną GKS Kowale. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1 (dla Olimpii Elbląg ponownie strzelił Michał Żmijewski). Do roztrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne, w których nieznacznie przegraliśmy 3:4. Po tym meczu drużyna była mocno rozbita, co wpłynęło na wynik meczu o trzecie miejsce: przegraliśmy 0:2 z Wisełką Fordon Bydgoszcz.

Cały turniej kończymy na 4 miejscu.

Skład drużyny ZKS Olimpia Elbląg: Mikołaj Stankiewicz, Wiktor Krzykwa, Natan Orłowski, Michał Żmijewski, Tomek Kolosov, Nikodem Lucewicz, Hubert Weiert, Daniel Wójcik, Dominik Fercho.   

Najlepszy zawodnik drużyny: Natan Orłowski, natomiast Michał Żmijewski został królem strzelców całego turnieju zdobywając 5 bramek.

Następny turniej w jakim udział weźmie nasz rocznik 2010, odbędzie się już w nowym 2019 roku. 12. stycznia (sobota) - wtedy to właśnie my będziemy organizatorem i już dziś na to wydarzenie serdecznie zapraszamy.