Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 grudzień

GODZINA DO MECZU - Z OBOZU RYWALA: SIARKA

GODZINA DO MECZU - Z OBOZU RYWALA: SIARKA

Przed nami ostatnia kolejka w tym roku. Pewne jest już, że z Widzewem tej zimy nie zagramy, zatem wszystkie siły na Siarkę!

 

Olimpia swój 20 mecz w sezonie (21. kolejka) zagra w sobotę o godzinie 13 na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu. Jak już wiemy, nie jest to najlepszy obiekt, na którym przyszło nam zagrać. Stan murawy pozostawiał tak wiele do życzenia, że zaplanowany pierwotnie na sobotę mecz z Tarnobrzeżanami został odwołany. Dziś znowu pada, a w nocy czekają nas przymrozki, z kolei w środę zapowiadają 3 stopnie na plusie, wilgotność na poziomie 71% oraz wiatr o prędkości 23 km/h w porywach do 45 km/h. Jednak pogoda dla obu ekip będzie taka sama.

Olimpijczycy jeszcze dziś rano zapakowali się do autokaru PKS Elbląg i wyruszyli na południe. Siarka to rywal, który za darmo punktów nie oddaje. "W drużynie nastroje i morale poszły w górę po wygranym 3:2 meczu z Olimpią w Grudziądzu. Nie ma też co przed meczem dopisywać sobie trzech punktów. Olimpia jest na końcu tabeli, ale wcale nie oddaje punktów za darmo" - mówił przed weekendem Włodzimierz Gąsior, szkoleniowiec Siarki.

W pierwszym starciu z Siarką padł wynik 0:2 dla naszego środowego przeciwnika, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Nadolski i Adrian Gębalski. Gospodarze szczycą się tym wynikiem na Twitterze i upatrują w nim także pewnej nadziei na podobny rezultat 05. grudnia.

Siarka obecnie zajmuje 15. lokatę w tabeli (21 pkt), co świadczy, o tym, że podobnie jak Elblążanie, w tej rundzie, nie radzi sobie zbyt dobrze.

Należy zauważyć, iż zespoły z miejsc 13-14 także zgromadziły po 21 „oczek”. Oznacza to, że nawet wygrana nie da nam jeszcze w tym roku wyskoczyć ponad kreskę, aczkolwiek 3 punkty są przy Agrykola 8 mocno oczekiwane, bowiem każde "oczko" będzie się liczyć w końcowym rozrachunku, a naszym celem jest utrzymanie na szczeblu centralnym.

 

Mecz z Siarką obejrzysz LIVE w systemie pay-per-view na tvcom.pl. Kupując dostęp do transmisji na tvcom.pl wspierasz swój Klub!