Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 grudzień

TRZECH MŁODZIKÓW OLIMPII W KADRZE WMZPN!

TRZECH MŁODZIKÓW OLIMPII W KADRZE WMZPN!

W weekend 8-9 grudnia odbędzie konsultacja kadr województwa Warmińsko-Mazurskiego chłopców rocznika 2006 w Ostródzie. Trzech reprezentantów Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg otrzymało powołanie.


Trenerami kadry U-13 WMZPN są Michał Trzeciakiewicz i Michał Kraszewski. Na konsultacje zaprosili 14 zawodników, najwięcej reprezentantów liczy Olimpia, z której powołanie otrzymało trzech zawodników: Mateusz Głowiński, Jan Piróg i Borys Duda.


Żółto-biało-niebieski rocznik 2006 trenowany przez Sebastiana Cierlickiego związanego z piłką nożną od lat. Wychowanek Powiśla Dzierzgoń, od 16 roku życia w juniorach Olimpii Elbląg. W seniorską piłkę kopał w barwach Olimpii, Zatoki Braniewo, Gwardii Warszawa, Powiśla Dzierzgoń, Olimpii Sztum, Concordii Elbląg i ponownie Powiśla. Cierlicki jako trener pracował m.in. Powiślu Stary Targ (V liga), Powiślu Dzierzgoń (IV liga), Olimpii Sztum (grupy młodzieżowe i IV liga) czy Concordii Elbląg (V liga, asystent). Obecnie łączy pracę z chłopcami w Akademii Olimpii z A-klasową drużyną Błękitnych Stare Pole występujących w lidze województwa pomorskiego.


- Nasz cel jest prosty i bardzo sprecyzowany. Chcemy wygrać ligę, awansować do “Ekstraklasy” i następnie walczyć o zwycięstwo w województwie - mówił przed sezonem trener Olimpii. Słowa miały potwierdzenie w poczynaniach boiskowych. Olimpia wygrała ligę wojewódzką (D1 Młodzik Grupa 2) z 24 punktami zdobytymi w 10 meczach (bilans bramkowy 50:9).


W ostatnim czasie Olimpia 2006 wygrała turniej Legia-Bart Cup (więcej: tutaj) oraz awansowała dwoma drużynami do półfinałów halowych turniejów organizowanych przez WMZPN.