Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 listopad

JEST DECYZJA PZPN WS. MECZU Z WIDZEWEM

JEST DECYZJA PZPN WS. MECZU Z WIDZEWEM

W drugim tygodniu listopada cały Elbląg szykował się na piłkarskie święto, bowiem Olimpia podejmować miała łódzki Widzew. Do meczu ostatecznie nie doszło w ustalonym terminie, a dziś PZPN podjął decyzję w tej sprawie.

Przypomnijmy: 09. listopada 2018 r. ZKS Olimpia Elbląg została zmuszona poinformować, że tego samego dnia o godz. 15:13 do Klubu wpłynęła decyzja Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o odwołaniu imprezy masowej o podwyższonym ryzyku, jakim był zaplanowany na sobotę 10. listopada 2018 r. na godz. 17:00 mecz 18. kolejki 2. ligi pomiędzy ZKS Olimpia Elbląg a Widzewem Łódź.

"Jak wynika ze stanowiska Prezydenta Miasta Elbląga, potwierdzonego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zabezpieczenie ww. meczu piłkarskiego nie będzie możliwe w sposób zapewniający bezpieczeństwo jej uczestników, jak i osób postronnych w zw. z planowaną sportową imprezą masową." - napisał w uzasadnieniu decyzji Wojewoda.
 
Dziś, 16. listopada 2018 r. Komisja Rozgrywek Krajowych PZPN wydała decyzję ws. odwołanego meczu z Widzewem Łódź. Decyzją PZPN mecz ten zostanie rozegrany w innym terminie.

 

Treść komunikatu PZPN:
 
"Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN odstąpiła od weryfikacji meczu 18. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo II ligi w sezonie 2018/2019, między drużynami Olimpia Elbląg – Widzew Łódź jako walkower 0:3 na niekorzyść klubu Olimpia Elbląg i zobowiązała Departament Rozgrywek Krajowych PZPN do wyznaczenia nowego terminu rozegrania zawodów.

Mecz wyznaczony na 10 listopada 2018 roku nie został rozegrany w związku z decyzją Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z 9 listopada 2018 r. o zakazie przeprowadzenia imprezy masowej. Uwzględniając tę okoliczność, Komisja nie dopatrzyła się winy gospodarza meczu, co mogłoby stanowić podstawę weryfikacji meczu jako walkower na jego niekorzyść."