Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

17 sierpień

OLIMPIA na młodzieżowych salonach

OLIMPIA na młodzieżowych salonach

Centralna Liga Juniorów to najwyższe rozgrywki młodzieżowe w Polsce. W sezonie 2018/2019 województwo Warmińsko-Mazurskiej reprezentować będzie: Akademia Piłkarska Ostróda w kategorii do lat 15 oraz juniorzy młodsi Olimpii Elbląg w kategorii U-17. W sobotę Olimpia zagra w Białymstoku z Jagiellonią.

Żółto-biało-niebiescy to mistrzowie Ekstraklasy Juniora Młodszego na Warmii i Mazurach (12 zwycięstw, jeden remis i porażka). Jednak zwycięstwo w województwie nie było wystarczające do awansu do CLJ. Na drodze do centralnej ligi czekały mecze barażowe ze zwycięzcą województwa podlaskiego z Talentem Białystok. Olimpia oba spotkania wygrała (4:1 na wyjeździe i 3:1 u siebie) i mogła się cieszyć z upragnionego awansu.
     Co ciekawe, w lidze CLJ U-17 nie zagrają chłopcy, którzy wywalczyli awans. - Regulamin rozgrywek stanowi jasno, że w kolejnym sezonie mogą grać juniorzy z rocznika 2002. Dlatego ci co wywalczyli awans, z rocznika 2002, będą wykorzystywani na potrzeby czwartoligowych rezerw – przyznaje trener Waga, opiekun drugiej drużyny Olimpii.
     Trenerem juniorów młodszych został Karol Przybyła, który od dłuższego czasu pracuje z rocznikiem 2001. Trener Przybyła jest także koordynator elbląskiej Akademii, posiada licencję trenerską UEFA Elite Youth A, która stanowi przedostatni szczebel trenerski UEFA. Najwyższą możliwą licencją jest UEFA PRO.
     Obecni juniorzy młodsi Olimpii, w minionym sezonie zajęli czwarte miejsce w lidze wojewódzkiej, ale rywalizowali o rok starszymi przeciwnikami. Jako jedyni pokonali mistrzów, czyli Olimpię z rocznika 2002.
     Centralna Liga Juniorów U-17 podzielona jest na cztery makroregiony. Olimpia mierzyć będzie się w grupie A razem z zespołami z okręgów: łódzkiego, mazowieckiego, i podlaskiego. Wydaje się, że doświadczenie zebrane w grze przeciwko starszym zawodnikom może być atutem Olimpii. Jednak ciężar sportowy będzie o wiele większy niż na Warmii i Mazurach, czego potwierdzeniem są przeciwnicy: Jagiellonia Białystok, AKS SMS Łódź, Escola Varsovia Warszawa, Legia Warszawa, MOSP Białystok, ŁKS Łódź i MKS Polonia Warszawa.
     
     Jagiellonia Białystok - Olimpia Elbląg w CLJ U-17 w sobotę 18 sierpnia, godz. 13:30.