Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

17 lipiec

Odnowa biologiczna żółto-biało-niebieskich

Odnowa biologiczna żółto-biało-niebieskich

Współpraca z Krzysztofem Garczarczykiem - nowy fizjoterapeuta w ZKS Olimpia Elbląg zaowocowała zwiększeniem możliwość odnowy bilologicznej w Klubie. Poniżej informacja z jakich opcji korzystają piłkarze Olimpii. 

Regeneracja:
Regeneracja, oprócz treningu właściwego jest najistotniejszym elementem dla sportowca. Ogromne obciążenia dla organizmu, jakie niesie ze sobą zawodowy sport w trakcie treningów, zmniejszają jego wytrzymałość oraz siłę. Bardzo ważne jest, aby po zakończonym treningu możliwie jak najszybciej doprowadzić organizm do stanu gotowości oraz zniwelować powstałe mikrourazy.

iCoolSport:
Wpływ iCoolSport na regeneracje sportowców jest związany z działaniem niskich temperatur. Mówiąc najprościej, zimna woda (od 8 do 12 stopni Celsjusza), w krótkim czasie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu przyspieszona zostaje wymiana produktów przemiany materii powstałych w skutek intensywnego treningu. Podczas zabiegu zostaje zwiększone wydzielanie hormonów m.in. testosteronu, które także mają wpływ na zwiększenie wydolności i regeneracji.


RecoveryPump:
Poprawia krążenie, wspomaga regenerację, łagodzi bóle mięśni po wysokim wysiłku. Za sprawą sekwencyjnej przerywanej pneumatycznej kompresji powoduje zwiększenie powrotu krwi żylnej i limfy. Intensywnie przyspiesza usunięcie metabolitów z tkanek miękkich, obniżając uczucie bólu mięśniowego i zmęczenia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia urazu.


Firma, która zaopatruje nas w sprzęt do regeneracji (iCoolSport oraz RecoveryPump) nazywa się Strefa Regeneracji. Natomiast firma, która dostarcza nam sprzęt medycyny sportowej (tejpy, maści, odżywki, bidony, itp.) nazywa się WERON.

W firmie WERON zaopatrzyliśmy się w odżywki producentów NAMEDSPORT oraz AM SPORT, "tejpy" i wiele innych produktów szeroko pojętej medycyny sportowej, które pomagają zadbać o zdrowie oraz jak najlepsze przygotowanie naszych zawodników.