Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 lipiec

Z kim w Wojewódzkim Pucharze Polski?

Z kim w Wojewódzkim Pucharze Polski?

Druga drużyna Sokoła Ostróda albo Ewingi Zalewo – zwycięzca tej pary będzie rywalem rezerw Olimpii Elbląg w Wojewódzkim Pucharze Polski. 

Dziewięćdziesiąt drużyn z województwa warmińsko – mazurskiego powalczy o Wojewódzki Puchar Polski w najbliższym sezonie. A jest o co – zwycięzca zainkasuje 40 tys. zł nagrody, przegrany będzie się musiał zadowolić sumą 10 tys. zł. Dla półfinalistów pucharowych rozgrywek przewidziano po 2,5 tys. zł. Olimpia zmagania rozpocznie od I rundy.
Po kilku latach przerwy na boiska wróci drużyna rezerw Olimpii Elbląg. Zespół prowadzony przez Szymona Wagę bój o puchar rozpocznie od spotkania wyjazdowego ze zwycięzcą meczu rundy wstępnej pomiędzy drugą drużyną Sokoła Ostróda i Ewingi Zalewo.

Rezerwy Sokoła od tego sezonu rozpoczną rozgrywki od B – klasy. W ubiegłorocznym Pucharze Polski rezerwy ostródzkiej drużyny zostały zgłoszone do rozgrywek pucharowych, ale na meczu z Jeziorakiem Iława się nie pojawiły. W związku z tym mecz został zweryfikowany jako walkower dla Jezioraka Iława. Drugi z potencjalnych rywali rezerw żółto – biało – niebieskich to Ewingi Zalewo – 5. drużyna okręgówki z ubiegłego sezonu. W ostatnich rozgrywkach o Wojewódzki Puchar Polski zespół z Zalewa odpadł dopiero w trzeciej rundzie po porażce 0:3 z LKS Różnowo.
Drużynę rezerw Olimpii tworzyć będą byli zawodnicy zespołu juniora starszego żółto – biało – niebieskich oraz juniorzy młodsi, którzy zakończyli już swoja przygodę w piłce młodzieżowej wsparci przez zawodników pierwszej drużyny, którzy nie będą się „łapać” do rozgrywek w II lidze. Trenerem zespołu został Szymon Waga – ostatnio prowadzący zespół juniorów młodszych żółto – biało – niebieskich, który awansował do Centralnej Ligi Juniorów w swojej kategorii wiekowej.

Marsz po puchar Olimpia rozpocznie od meczów na boisku rywala. Spotkania pierwszej rundy zaplanowano na 4 sierpnia.