Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 lipiec

Zwycięstwo w sparingu z Zagłębiem Lubin

Zwycięstwo w sparingu z Zagłębiem Lubin

Dobrą dyspozycję w sparingowym meczu z Zagłębiem Lubin zaprezentowała Olimpia Elbląg. W swoim trzecim sparingu rozgrywanym w Gniewinie, żółto-biało-niebiescy pokonali ekstraklasowego rywala 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Bojas z rzutu karnego.

Przygotowania do sezonu trwają. Na razie Olimpijczycy w trzech meczach w letnim okresie przygotowawczym strzelili tylko jedną bramkę. Niemoc strzelecką elbląskiego zespołu przełamał Jakub Bojas, który wykorzystał rzut karny w 27. minucie spotkania podyktowany za faul na zawodniku Olimpii. Teraz trzeba czekać na gole zdobyte „z gry” lub z rzutów wolnych.
- Bardzo wartościowy sparing. Mecz miał swoje fazy, my mieliśmy swoje okazje, rywal miał swoje - mówił po meczu Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
Drugą dobrą informacją z dzisiejszego sparingu jest „zero” po stronie straconych bramek. Trener Adam Boros od pierwszych minut do linii obrony desygnował dwóch podstawowych stoperów z ubiegłego sezonu: Tomasza Lewandowskiego i Kamila Wengera. Boki ubezpieczali: Eryk Filipczyk i Mateusz Bogdanowicz. W bramce Krzysztof Pilarz. Czy tak będzie wyglądała podstawowy skład formacji obronnej Olimpii? Na odpowiedź jeszcze jest za wcześnie. Można przypuszczać, że z walki o miejsce w składzie nie zrezygnuje Michał Balewski.
- Jak na ten okres przygotowań, gdzie trenowaliśmy dwa razy dziennie to zespół się fajnie zaprezentował. Krok po kroku przygotowujemy się do ligi – mówił Adam Boros.
Więcej pytań dotyczy żółto-biało-niebieskiej ofensywy. Dotychczas elbląski zespół rywalizował z silnymi zespołami: Dynamem Bukareszt, Olimpią Grudziądz i z Zagłębiem Lubin. Przynajmniej teoretycznie większe szanse na pokazanie swoich umiejętności ofensywnych piłkarze Olimpii będą mieli w dwóch następnych sparingach: ze Zniczem Biała Piska (11 lipca, Elbląg) i Bałtykiem Gdynia (14 lipca, Elbląg).

Olimpia Elbląg – Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Bojas (27. min.; karny)

Olimpia: Pilarz (60' Rutkowski) – Filipczyk, Lewandowski, Wenger, Bogdanowicz, Kuczałek, Korkliniewski, Sedlewski, Ressel, Bojas, Kiełtyka. Grali także: Kuczyński, Krasa, Rynkowski, Zalewski, Szmydt.a

Zdjęcia: Zagłebie Lubin/twitter