Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

6 lipiec

Kolejne wzmocnienie Olimpii

Kolejne wzmocnienie Olimpii

Występując jeszcze w barwach Olimpii Zambrów w 52 minucie pamiętnego spotkania oddał fenomenalny strzał, którym pokonał bramkarza Olimpii Elbląg. Tym samym ustalił wynik spotkania na 1:1. Olimpia Zambrów wygrała rozgrywki trzecioligowe, a później baraże o awans do 2 ligi. Mowa o Michale Kuczałku, który podpisał właśnie kontrakt z Olimpią Elbląg.

24-letni Kuczałek to wychowanek Olimpii Zambrów, z którą związany jest od początku swojej kariery piłkarskiej. W klubie z Zambrowa wystąpił w ponad 200 ligowych spotkaniach. Z Olimpią Zambrów cieszył się z awansu do 2 ligi, jak również przeżywał gorycz spadku do 3. W poprzednim sezonie był podstawowym graczek Olimpii Zambrów, która występowała w 3 lidze. Wystąpił w 32 meczach ligowych oraz w 1 w Pucharze Polski. Zdobył 6 bramek. W sezonie 2018/2019 reprezentować będzie żółto-biało-niebieskie barwy. Michał Kuczałek z Olimpią Elbląg związał się rocznym kontraktem.

- Bardzo się cieszę, że moja dobra postawa w poprzednim sezonie została zauważona przez trenerów Olimpii Elbląg. Bardzo chcę występować na jak najwyższym szczeblu rozgrywek i dlatego zdecydowałem się na przejście do Olimpii Elbląg. – powiedział Michał Kuczałek. - Moim celem jest wywalczenie miejsca w wyjściowej jedenastce i walka o punkty w każdym ligowym spotkaniu. - dodał zawodnik.

Michał Kuczałek to czwarty zawodnik, który latem wzmocnił żółto-biało-niebieskich. Do zespołu dołączyli wcześniej bramkarz Krzysztof Pilarz, pomocnik Tomasz Sedlewski i obrońca Mateusz Bogdanowicz.