Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

6 lipiec

Mateusz Bogdanowicz w Olimpii

Mateusz Bogdanowicz w Olimpii

ZKS Olimpia Elbląg podpisała kontrakt z kolejnym zawodnikiem. Tym razem do żółto-biało-niebieskich dołączył doświadczony, 28-letni obrońca Mateusz Bogdanowicz.

Bogdanowicz to wychowanek Olimpii Elbląg, który w seniorskiej drużynie z Agrykola 8 nie rozegrał zbyt wielu spotkań. Piłkarskie szlify Bogdanowicz zbierał m.in. Barkasie Tolkmicko, Concordii, Huraganie Przodkowo czy ostatnio w Huraganie Morąg. W tym ostatnim zespole w minionych sezonach był podstawowym graczem. Jako obrońca zdobywał ważne bramki m.in. w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski, który Huragan Morąg wygrał 3:1 i zdobył puchar.

- Jestem niezmiernie zadowolony z powrotu po wielu latach do Olimpii Elbląg. Chcę być ważnym ogniwem zespołu. Mam nadzieję, że moim doświadczeniem pomogę Olimpii w odnoszeniu jak najlepszych rezultatów. - powiedział Mateusz Bogdanowicz. - Moim celem jest gra w podstawowej jedenastce. - dodał Bogdanowicz.

Mateusz Bogdanowicz to trzeci zawodnik, który tego lata wzmocnił żółto-biało-niebieskich. Do zespołu dołączyli wcześniej bramkarz Krzysztof Pilarz i pomocnik Tomasz Sedlewski. Bogdanowicz podpisał kontrakt z Olimpią na 12 miesięcy.