Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

5 lipiec

Zmiany w sztabie szkoleniowym Olimpii

Zmiany w sztabie szkoleniowym Olimpii

Można stwierdzić, że tegoroczne lato przy Agrykola 8 będzie obfite pod względem zmian. Najpierw poznaliśmy zawodników, którzy nie będą już reprezentować żółto-biało-niebieskich barw, systematycznie poznajemy nazwiska transferowanych piłkarzy, czas na zmiany w sztabie szkoleniowym.

Pierwszym trenerem Olimpii pozostaje oczywiście Adam Boros, związany z klubem od 2 grudnia 2013 roku. Boros jest nie tylko najdłużej pracującym trenerem w II lidze, ale także we wszystkich centralnych rozgrywkach w Polsce (Ekstraklasa, I liga, II liga). Olimpię prowadził już w 164 meczach ligowych, w których może pochwalić się bilansem: 96 zwycięstw, 37 remisów, 31 porażek.

Do sztabu trenerskiego dołączył Tomasz Wiercioch, ostatnio trener rocznika 2012. Wiercioch będzie pełnił funkcję drugiego trenera Olimpii. Starsi kibice pamiętają Wierciocha z gry przy Agrykoli przede wszystkim w drużynie prowadzonej przez Adama Fedoruka. Drugi trener Olimpii grał w zespole, który po wieloletnim marazmie w niższych ligach awansowała do III ligi. Wierciocha pamiętamy także z – wspominanych z dużym sentymentem – meczów Pucharu Polski z GKS Bełchatów (19 października 2001) i Arką Gdynia (28 sierpnia 2002) wygranych po 2:1.

Z dniem 30 czerwca 2018 zakończyła się umowa z masażystką Elżbietą Sowińską, z którą klub był związany w ostatnich trzech sezonach. Klub pragnie podziękować pani Elżbiecie za pracę i nie wyklucza współpracy w przyszłości.
W sztabie szkoleniowym pozostaje trener bramkarzy Adam Urbanowicz, który pracuje z pierwszą drużyną nieprzerwanie od grudnia 2013 r. Z drugoligową Olimpią pozostaje także Dariusz Kaczmarczyk, który oprócz pomocy w treningach odpowiadać będzie za sprawy organizacyjne i logistyczne związane z odpowiednim funkcjonowaniem drużyny (kierownik).