Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

6 lipiec

Ekstraklasowy rywal Olimpii

Ekstraklasowy rywal Olimpii

W niedzielę (8 lipca) podopieczni trenera Borosa rozegrają trzeci sparing w trwającym okresie przygotowawczym i zarazem trzeci w bieżącym tygodniu. Tym razem rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Mecz odbędzie się w Gniewinie.

Dla Olimpii to kolejny bardzo atrakcyjny przeciwnik sparingowy w trwającym okresie przygotowawczy. W poniedziałek (2 lipca) żółto-biało-niebiescy mierzyli się z 8. drużyną ligi rumuńskiej – Dianamo Bukareszt, w najbliższą niedzielę zagrają z 7. „siłą” polskiej Ekstraklasy. 

Trenerem Zagłębia jest były reprezentant Polski – Mariusz Lewandowski. Jego podopieczni przebywają od czwartku do niedzieli w Centrum Sportowym w Gniewinie gdzie pracują nad budową formy przed zbliżającym się sezonem 2018/2019. W niedzielę „Miedziowi” zostaną podzieleni na dwa składy i rozegrają dwa mecze sparingowe. Pierwszym przeciwnikiem będą żółto-biało-niebiescy, następnym Dinamo Bukareszt.
- W meczu z Zagłębiem ponownie przyjrzymy się kandydatom aspirującym do gry w Olimpii. Na tle kolejnego mocnego przeciwnika przekonamy się kto zostanie z drużyną – poinformował Dariusz Kaczmarczyk.
Olimpia po meczu z Zagłębiem wkroczy w najważniejszy okres przygotowawczy przed startem ligi. W klubie dużo się dzieje w kwestii nowych zawodników. Nazwiska kolejnych wzmocnień możemy oczekiwać jeszcze przed meczem z Zagłębiem, oczywiście w przypadku braku fiasku na ostatnim etapie negocjacji. O transferach niezwłocznie poinformujemy.

Sparing Zagłębie - Olimpia w niedzielę (8 lipca) o godz. 11. w Gniewinie