Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 lipiec

Wieliczko: z Olimpii do Ekstraklasy

Wieliczko: z Olimpii do Ekstraklasy

Ten transfer był zaskoczeniem dla wielu kibiców Olimpii Elbląg. Patryk Wieliczko, który rozegrał kilka minut w seniorskiej drużynie, podpisał kontrakt z rewelacją minionego sezonu Ekstraklasy - Wisłą Płock.

Wieliczko w lipcu skończy 19 lat. Wychowanek Olimpii Elbląg w ubiegłej kampanii ligowej zagrał w dwóch meczach, spędzając na boisku kilka minut. Na zasadzie rocznego wypożyczenia przeniósł się Wisły Płock (5. miejsce w Ekstraklasie minionym sezonie).

"Nafciarze" zagwarantowali sobie opcję pierwokupu młodego zawodnika. Dyrektor sportowy Wisły Płock - Łukasz Masłowski o Patryku powiedział: - To bardzo młody, ale też utalentowany zawodnik, który idealnie wpisuje się w naszą wizję budowy drużyny. Wypożyczenie z Olimpii Elbląg potrwa rok, jeśli zawodnik będzie robił postępy, w co mocno wierzę, to zagwarantowaliśmy sobie opcję pierwokupu. To inwestycja w przyszłość (za wisla-plock.pl).

Kibice w Polsce wiedzą, że Wisła Płock jest dobrym miejscem dla młodych zawodników, ze względu na możliwości grania. - Każdy zawodnik, który przechodzi do nowego zespołu chce jak najszybciej zadebiutować. Tak samo jest ze mną i mam nadzieję, że uda się zrealizować plan w najbliższych miesiącach - powiedział Patryk Wieliczko.

W Elblągu przeszedł wszystkie szczeble juniorskie i został włączony do kadry pierwszego zespołu. Miniony sezon zakończył z dwoma występami na drugoligowym szczeblu. - Przeskok jest ogromny, tym bardziej że miałem w większości czasu styczność z drużyną juniorską - dodał Wieliczko.

Bezpośrednie transfery z Olimpii do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce jest rzadkością, ostatni miał miejsce w przypadku Bartosza Białkowskiego w roku 2004. Co ciekawe zarówno bramkarz Reprezentacji Polski, a także Patryk Wieliczko wychowywali się na elbląskiej dzielnicy Zatorze. - Faktycznie, zbieg okoliczności. Wbrew powszechnym opiniom jest to normalna dzielnica, która zawsze będę miło wspominać i najwyraźniej młodzież gra tutaj w piłkę - mówił Patryk Wieliczko.

Trenerem Wisły jest znany Jerzy Brzęczek, który lubi promować zdolną młodzież i może niedługo dać szansę Patrykowi. - Trener mówił, że mam bardzo duże umiejętności i mam konsekwentnie pracować. Tak też będzie - podsumował nowy zawodnik "Nafciarzy”.