Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

1 lipiec

Olimpia zagra z wielokrotnym mistrzem Rumunii

Olimpia zagra z wielokrotnym mistrzem Rumunii

Kiedy po raz ostatni Olimpia Elbląga zagrała z zagranicznym przeciwnikiem nie pamiętają nawet najstarsi kibice. Dzisiaj (w poniedziałek 2 lipca) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na tle wymagającego zagranicznego przeciwnika Dinamo Bukareszt.

Gra z tak utytułowanym zespołem zdarza się bardzo rzadko. Po wakacyjnej przerwie, podopieczni Borosa zmierzą osiemnastokrotnym mistrzem Rumunii! Dinamo w swojej historii występował także w europejskich pucharach m.in. w eliminacjach obecnej Ligi Mistrzów, a także w Lidze Europy grając nawet w fazie grupowej w sezonie 2009/2010. Największym jednak sukcesem wydaje się dojście do półfinału w sezonie 1989/1990 w - nieistniejącym już - Pucharze Zdobywców Pucharów.

- Gra z tak mocnym rywalem to rzadkość dla naszej drużyn, ale tylko rywalizacja z silniejszymi od siebie prowadzi do rozwoju. - poinformował drugi trener Olimpii Dariusz Kaczmarczyk dodając: - Cieszymy się z możliwości sprawdzenia na tle tak utytułowanego przeciwnika.

Dinamo w ostatnim sezonie w lidze rumuńskiej zajęło 8. miejsce w fazie zasadniczej. System rozgrywek u przeciwników jest podobny co w polskiej Ekstraklasie. Po rozegraniu 26 kolejek, liga została podzielona na grupę spadkową i mistrzowska. Dinamo pewnie wygrało grupę grającą o utrzymanie w lidze i w kolejnym sezonie będzie występować w najwyższej klasie rozrywkowej w Rumunii.

Olimpia przygotowuję się do trzeciego sezonu w II lidze. Wiadomo, że zespół przechodzi kadrowe zmiany. Żółto-biało-niebieskich barw nie będą już reprezentować Kacper Tulowiecki, Wojciech Daniel, Piotr Kurbiel, Rafał Lisiecki, Krzysztof Niburski, Bartłomiej Danowski, Paweł Szołtys, Radosław Stępień oraz Patryk Wieliczko, który dla wielu kibiców niespodziewanie podpisał roczną umowę z Wisłą Płock (o Patryku osobny tekst). W Elblągu - ku uciesze fanów - pozostaje Anton Kolosov. Wiadomo, że w dzisiejszym meczu zagra nowy bramkarz Olimpii Krzysztof Pilarz. Wśród testowanych będzie grupa piłkarzy, której przygląda się sztab trenerski od czasu test-meczu rozegranego 20 czerwca.

Dzisiejszy mecz Olimpia rozegra w Gniewnie o godzinie 16., najbliższy sparing w Elblągu już 4 lipca (w czwartek) z Olimpią Grudziądz. Spotkanie o 11. na stadionie przy ul. Moniuszki.