Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 maj

Zajęcia z Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Zajęcia z Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Nowy projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów zawitał do Elbląga. Na stadionie przy Agrykola 8 odbył się trening.

Trenerzy Mobilnego AMO – Adam Łopatko i Grzegorz Żytkiewicz odwiedzą 12 powiatów, gdzie prowadzić będą bezpłatne szkolenia piłkarskie dla trenerów, nauczycieli i animatorów. Takie zajęcia w środę odbyły się na stadionie w Elblągu.

Mobilna Akademia Młodych Orłów ma na celu ujednolicenie systemu szkolenia w młodszych grupach wiekowych. Ponadto trenerzy monitorować będą rozwój najbardziej utalentowanych chłopców i dziewcząt.
PZPN zatrudnił po dwóch szkoleniowców w każdym województwie. Selekcja była bardzo duża. Szkoleniowcy Mobilnej Akademii Młodych Orłów to elita wśród trenerów pracujących z młodzieżą w Polsce.

Najbardziej utalentowani zawodnicy zostaną objęci programem, w którym będziemy monitorowali ich postęp. PZPN dwa razy w roku organizować będzie dla nich obozy.

AMO w obiegowej opinii to świetny projekt, który powinien zakończyć się sukcesem. Na jego wymierne efekty trzeba jednak będzie poczekać kilka lat. Oby wielu uczestników Mobilnej Akademii Młodych Orłów trafiło w przyszłości do młodzieżowych reprezentacji.

W zajęciach, które odbyły się w Elblągu udział wzięli elbląscy trenerzy, zajęci pokazowe odbyły się z udziałem młodych piłkarzy Akademii Olimpia Elbląg.