Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 kwiecień

Zwycięstwo w Lubawie

Zwycięstwo w Lubawie

Olimpia Elbląg rocznik 2005 dopisała kolejne trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie nad Constractem Lubawa.

Trzeba przyznać, że był to najcięższy mecz z dotychczas rozegranych przez Olimpię w rundzie wiosennej. Na taki stan rzeczy złożyły się przede wszystkim dwa czynniki: po pierwsze, był to pierwszy mecz rozgrywany przez Olimpię na nawierzchni naturalnej i bardzo ciężko było grać atak pozycyjny w dobrym tempie i jeszcze zagrać precyzyjnie ostatnie podanie.

Po drugie, mówiąc kolokwialnie Olimpia sama „utrzymywała przeciwnika przy życiu” bo grała bardzo nieskutecznie i jednocześnie pozwoliła dwa razy doprowadzić gospodarzom do remisu (po własnych bardzo prostych błędach). W całym meczu Constract jedynie cztery razy był w okolicach pola karnego Olimpii, a zdobył dwie bramki. Taki stan rzeczy sprawił, że gospodarze wierzyli w remis i grali bardzo ambitnie.
Na szczęście żółto-biało-niebiescy udowodnili swoją wyższość, ale to też nauka dla młodych zawodników, że sama przewaga w grze nie wystarczy żeby wygrać mecz. Należy być skoncentrowanym przez cały mecz.
Bramki w tym meczu strzelili Marek Mostowiec (a. Szymon Grączewski), Bartek Leszczyński (a. Tomek Łoś), Szymon Grączewski i Filip Sokół.

Constract Lubawa - Olimpia 2:4 (1:2)

Skład: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Paweł Pytelewski, Kuba Ziółkowski, Tomek Łoś, Bartek Leszczyński, Kordian Stolarowicz, Szymon Grączewski, Marek Mostowiec.

Po przerwie grali: Oliwier Danielak, Filip Kasprzykowski, Filip Sokół, Denis Van Ieperen, Mikołaj Sanocki, Krzysztof Rokita, Wojtek Stróżewski, Szymon Szopiński.