Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 kwiecień

Wygrana Juniorów Młodszych

Wygrana Juniorów Młodszych

Sobotni mecz Olimpii Elbląg na stadionie KKS Warmii Olsztyn zakończył się zwycięstwem żółto-biało-niebieskich 4:1.

Już w 3 min. Olimpia miała szansę na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową Dawida Wierzby, nad poprzeczką. Z każdą minutą Olimpia zaczęła przyspieszać czego efektem było w 27 min. wyprowadzenie piłki przez Wierzbę do Nestorowicza, podanie prostopadłe do Mariusza Bucio, który oddał strzał w długi róg bramkarza Warmii i Olimpia objęła 1:0. Dużym zagrożeniem w 31 min. dla naszej drużyny było wykonanie rzutu rożnego przez Warmię, kiedy to strzał głową w słupek bramki Olimpii oddał zawodnik Warmii.

Druga połowa przebiegała pod kontrolą Olimpii. W 45 min. Kulesz odegrał z 5 metra na 16 metr do Sebastiana Milanowskiego, który umieszcza piłkę w siatce i było 2:0. Podobna sytuacja rozegrała się w 49 min. kiedy akcję przeprowadził Dawid Olewnik uderzył w stronę olsztyńskiej bramki ich bramkarz odbił futbolówkę pod nogi Bucia, który to wykorzystał w 100% - Olimpia prowadziła 3:0. Czwartą bramkę zdobł Szymon Tomaszewski po podaniu Patryka Bonina w 64 min. Tak samo jak w pierwszej połowie tak i w drugiej Warmia przeprowadziła groźną akcję po lewym skrzydle oddając strzał na bramkę Olimpii. Bramkarz naszego zespołu odbił piłkę w prawy bok, niefortunnie nabił naszego zawodnik i w ten sposób padła bramka samobójcza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo kolejnych prób.

Warmia Olsztyn – Olimpia Elbląg 1:4

Bramki: 27’ Bucio (asysta: Nestorowicz), 45’ Milanowski (asysta: Kulesz), 49’ Bucio, 64’ Tomaszewski (asysta: Bonin), 69’ OG

Olimpia Elbląg (U-17): Prociw, Olewnik (75’ Komoń), Wierzba, Mazurek (C), Kondratowicz (50’ Ziewiec), Bloch (60’ Misztal), Krasa, Milanowski (75’ Kwiatkowski), Bucio, Nestorowicz (55’ Bonin), Kulesz (55’ Tomaszewski). Rezerwa: Szafek.