Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

1 luty

Dwa sparingi jednego dnia

Dwa sparingi jednego dnia

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Grom Nowy Staw to kolejni rywale Olimpii Elbląg w trakcie trwającego obozu przygotowawczego do rundy rewanżowej 2 ligi.

Trener Boros przyzwyczaił kibiców Olimpii, że podczas jednego dnia jego podopieczni rozgrywają nawet dwa mecze sparingowe. Taka sytuacja powtórzy się już w najbliższą sobotę. 3 lutego żółto-biało-niebiescy zagrają najpierw z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 3 liga, grupa I, następnie z Gromem Nowy Staw IV liga. Dwie gry tego samego dnia mają zapewnić występ każdemu zawodnikowi z kadry Olimpii. Podczas tych gier kontrolnych sprawdzani będą także juniorzy.

Sobotnie sparingi będą to mecze numer 5 i 6. Olimpia do tej pory zagrała z Cartusią Kartuzy (zwycięstwo 8:0), Bytovią Bytów (porażka 1:3), GKS Przodkowo (porażka 0:1) i Bałtykiem Gdynia (remis 0:0).
Pierwsze spotkanie o godzinie 12:00 to mecz z silniejszym rywalem. Trzecioligowiec zajmuje obecnie siódme miejsce w lidze. Wszyscy z pewnością pamiętamy perypetie zespołu z Nowego Miasta Lubawskiego z lata 2017 roku. Wtedy to Drwęca wygrała rozgrywki trzeciej ligi i uzyskała awans do drugiej. Zespół Finishparkietu Drwęcy NML do rozgrywek jednak nie przystąpił, zwolnił miejsce dla Łódzkiego Klubu Sportowego.
O godzinie 14:00 Olimpia zmierzy się z kolejnym rywalem. Tym razem będzie to Grom Nowy Staw. Zespół z Nowego Stawu od kilku sezonów walczy o awans do 3 ligi. Jest to mocny, jak na warunki IV ligi zespół, w którym gra kilku zawodników dobrze znanych elbląskim kibicom chociażby Kamil Piotrowski (wcześniej przez wiele lat związany z Olimpią Elbląg).

Obecnie największym naszym zmartwieniem jest kontuzja Macieja Rozumowskiego. Ten młody, zdolny zawodnik nabawił się urazu kolana w końcówce sparingu z Bałtykiem Gdynia. Diagnoza nie jest dobra, uraz jest na tyle poważny, że wyklucza on z gry Maćka Rozumowskiego na kilka tygodni. Mamy nadzieję, że wyczerpaliśmy limit pecha i to nasza ostatni kontuzja – powiedział nam drugi trener ZKS Olimpia Elbląg Dariusz Kaczmarczyk

Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać w meczu z Bałtykiem z kontuzjowanego Michała Kiełtyki i Macieja Rozumowskiego. Na boisku zobaczymy z pewnością wielu juniorów z Akademii Olimpia Elbląg. Szansę gry dostaną juniorzy, których mieliśmy już okazję oglądać w poprzednich grach sparingowych..

Mecze sparingowe Olimpia Elbląg – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Olimpia Elbląg – Grom Nowy Staw w sobotę 3 stycznia o godzinie 12:00 i 14:00 na boisku przy Skrzydlatej.