Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 grudzień

Olimpia zagrała dla Sary

Olimpia zagrała dla Sary

Aż 14 drużyn piłkarskich rywalizowało ze sobą w dniach 2-3 grudnia w Tolkmicku. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tolkmicku odbył się charytatywny II Mikołajkowy Turniej Piłkarski, którego celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Sary Dylewskiej – elblążanki, która 4 października uległa tragicznemu wypadkowi samochodowemu w wyniku którego odniosła bardzo poważne obrażenia

W wypadku zginęła siostra Sary – Karolina, a ona sama od niemal 2 miesięcy znajduje się w szpitalu w stanie śpiączki. Rodzina i przyjaciele od samego początku zaangażowali się w pomoc dziewczynie. Do akcji przyłączyli się młodzi mieszkańcy Tolkmicka, którzy postanowili, że II Mikołajkowy Turniej Piłkarski będzie poświęcony pomocy Sarze.

Przygotowano licytacje cennych przedmiotów, wśród których można wymienić m.in.:

- piłkę i koszulkę meczową z podpisami piłkarzy Olimpii Elbląg
- koszulkę Piasta Gliwice z podpisami piłkarzy
- koszulkę Lechii Gdańsk z podpisami piłkarzy
- koszulkę Lecha Poznań z podpisami piłkarzy
- koszulkę Arki Gdynia z podpisami piłkarzy
- koszulki klubowe dziecięce i szaliki klubowe, które organizatorzy otrzymali od sklepu Akas.

Dzięki licytacjom i loterii fantowej udało się zebrać pokaźną kwotę. Całość zostanie przerkazana na ręce mamy Sary Dylewskiej, która pojawiła się na turnieju, kibicując startującym drużynom.

Elblag.net, który był patronem medialnym wydarzenia, dziękuje organizatorom – Jakubowi Depce, Karolowi Tyczyńskiemu, Michałowi Golcowi i Mateuszowi Wojnarowi – za bardzo dobrą organizację turnieju.

W sportowej rywzalizacji najlepszą okazała się drużyna kibiców Olimpii Elbląg, która w finale w rzutach karnych pokonała zespół juniorów Olimpii Elbląg 3:2 (wzmocnony Michałem Resselem i Rafałem Lisieckim z pierwszej drużyny) (do rzutów karnych - 1:1). Trzecie miejsce zajął Barkas Tolkmicko, który w meczu o brąz pokonał doświadczonych piłkarzy FC Jakarta.

Bramkarzem turnieju został bramkarz drużyny zwycięskiej – Damian Treder. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Rafał Lisiecki z Olimpii Elbląg.

Dziękujemy wszystkim osobom, które nas wsparły w organizacji. Kolejny turniej zamierzamy zorganizować w następnym roku. - powiedział Karol Tyczyński, jeden z organizatorów charytatywnego wydarzenia.

Art. elblag.net