Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

28 listopad

Gala Olimpii podsumowująca rok 2017

Gala Olimpii podsumowująca rok 2017

W najbliższy piątek 1 grudnia na Hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135 odbędzie się podsumowanie mijającego roku w wykonaniu wszystkich sekcji Związkowego Klubu Sportowego Olimpii Elbląg.

“Zapraszamy wszystkich sympatyków i kibiców naszego wielosekcyjnego klubu na podsumowanie dokonań naszych sportowców, ale nie tylko. Na spotkaniu zostaną poruszone także kwestie organizacyjne i plany na najbliższą przyszłość” - poinformowało biuro prasowe Olimpii Elbląg. 

Ze sportowych podsumowań wspomniany zostanie chociażby ostatni sukces trampkarzy Olimpii Elbląg, którzy najpierw byli bezkonkurencyjni na Warmii i Mazurach, dzięki czemu mieli okazję rywalizować o Centralną Ligę Juniorów do lat 15. Rozgrywki młodzieżowe przeszły tym roku reformę i zostały zunifikowane w całej Polsce. Zmiany polegają na rozgrywaniu jednorudnowych lig, dzięki czemu zarówno jesienią i wiosną rywalizuje się o coś. Trampkarze Olimpii o CLJ rywalizowali z MOSP Jagiellonią Białystok i w dwumeczu okazali się lepsi, wygrywając 2-1. Na piątkowej gali będzie okazja poznać młodych piłkarzy, którzy wygrali rywalizację z faworyzowaną Jagiellonią, wśród których znajduje się m.in. Bartosz Mowczyn reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej.
Zbliżająca się Gala będzie okazją na poznanie także innych sekcji Olimpii. Poznamy zapaśników, którzy w ostatnich miesiącach zdobywali medale m.in. na Turnieju o Puchar Żuław, podczas XXXI Memoriału im. Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna czy chociażby na Międzynarodowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kolbudy. Na spotkaniu nie zabraknie medalistów Mistrzostw Polski z sekcji kajakarskiej czyli: Marty Witkowskiej, Magdy Wieliki, Wiktora Zaręby, Józefa Głucha, Przemysława Rojka, Adama Witkowskiego, Igora Komorowskiego oraz Gabriela Gładykowskiego.
Piątkowa uroczystość będzie również ostatnią okazją na spotkanie z piłkarzami sekcji seniorskiej, na co dzień występującymi w rozgrywkach centralnych PZPN na szczeblu drugoligowym. Końcówka roku w wykonaniu podopiecznych trenera Adama Borosa była niezwykle udana, czego potwierdzeniem jest seria czterech wygranych meczów z rzędu i zbliżenie się do czwartej pozycji oznaczającej baraż o I ligę na dwa punkty. Być może na Gali usłyszymy jakie są plany na wiosnę i czy mieści się w nich deklaracja walki o awans.
Podsumowanie roku 2017 w wykonaniu Olimpii Elbląg odbędzie się w piątek 1 grudnia o godz. 18. Uroczystości odbędą się na Hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Wstęp bezpłatny.