Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

17 wrzesień

Medale z Augustowa

Medale z Augustowa

Ostatnie kajakarskie mistrzostwa w tym sezonie odbyły się w miniony weekend w Augustowie. Były to XXXIII Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski.

Wzięło w nich udział blisko 600 zawodników z 61 klubów z całej Polski. Byli też zawodnicy z Litwy oraz Niemiec. Przez dwa dni odbyło się 38 wyścigów. Startowali w nich zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych - od dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 do seniorów.
I tym razem Olimpia Elbląg ma się czym poszczycić: 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale to dorobek klubu na tych mistrzostwach. I tak po kolei: złotym medalistą został Gabriel Gładykowski w kat. młodzików w K-1 na 5000 m. Srebro zdobyli kanadyjkarze Wiktor Zaręba i Józef Głuch w kat. juniorów C-2 na dystansie 10 000 m.Brązowe medale zdobyli: Marta Witkowska w K-1 juniorek na 10 000 m, Przemysław Rojek w K-1 juniorów młodszych na 10 000 m, Wiktor Zaręba w C-1 juniorów na 10 000 m oraz nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2005 - Bartek Aleksandrowicz i Cyprian Tocha w kat. chłopców na dystansie 2000 m.Warto dodać, że ich koledzy - Szymon Kiełczewski i Kuba Łyczkowski w tym samym wyścigu zajęli 4 miejsce, przegrywając z brązowymi medalistami dosłownie o centymetry. Walka trwała do samej mety.
Poza tym na uwagę zasługuje fakt, że jeszcze nigdy w historii klubu kanadyjkarze w ciągu jednego sezonu nie zdobyli tylu medali: dwójka w składzie Wiktor Zaręba i Józef Głuch zdobyła dwa srebrne medale i jeden brązowy w wyścigach C-2 oraz Wiktor Zaręba jeden brązowy w wyścigu C-1. Tak duży progres kanadyjkarze zawdzięczają w głównej mierze obecnemu trenerowi Wojciechowi Załuskiemu. W tym roku zawodników czekają jeszcze tylko konsultacje w Wałczu.​