Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

9 kwiecień

Kontuzje w zespole Adama Borosa

Kontuzje w zespole Adama Borosa

Mecz z Wigrami Suwałki już w sobotę (12.04.2014 r., godz. 17:00). Sytuacja kadrowa trapionej kontuzjami Olimpii Elbląg stopniowo się poprawia.

Do kadry meczowej powrócił napastnik Rafał Leśniewski, który pierwszy raz po kontuzji pojawił się na boisku w meczu z Olimpią Zambrów zmieniając w 83 minucie Kamila Piotrowskiego. Kolejnym spotkaniem rozegranym przez Rafała Leśniewskiego był mecz z Garbarnią Kraków. Tym razem otrzymał od trenera szansę dłuższego występu, wchodząc na boisko w 67 minucie za Kamila Graczyka.

Najlepiej z kontuzjowanych zawodników przedstawia się sytuacja Kiryłła Raduszko i Tomasza Szawary, którzy po rekonstrukcji więzadeł i rehabilitacji trenują z drużyną z pełnym obciążeniem. Sztab szkoleniowy przewiduje, że obaj zawodnicy pierwszy raz pojawią się na boisku pod koniec kwietnia w drużynie rezerw.

Ciężkie kontuzje łączące się z długotrwałą przerwą w rozgrywkach i żmudną rehabilitacją mają pomocnicy Daniel Baran i Marek Paprocki. Pierwszy z wymienionych przeszedł przed 3 tygodniami operację artroskopii kolana i do treningu wróci najwcześniej za pół roku, natomiast Marek Paprocki ma powikłania po operacji łękotki i trudno przewidzieć kiedy będzie zdolny do gry.  Kontuzję leczy napastnik Marcin Sawicki, który również przeszedł rekonstrukcję więzadeł i do treningów może wrócić najwcześniej w lipcu.

Nasi zawodnicy leczą się w klinice Rehasport pod okiem dr Pawlaka.

W zespole pojawił się nowy zawodnik rodem z Japonii – Naoto Noguchi. Jest to młody, perspektywiczny piłkarz, który został sprowadzony do klubu z myślą o przyszłym sezonie. Japończyk ma  wzmocnić rywalizację na pozycji ofensywnego pomocnika, a także na skrzydłach. Obecnie przechodzi okres aklimatyzacji, trenuje z pierwszą drużyną.

Noguchi rozegrał 90 minut w ostatnim meczu rezerw przeciwko Mazurowi Ełk. Certyfikat Japończyka dotarł do klubu 1 kwietnia br., a więc w meczu ze Stalą Stalowa Wola nie był jeszcze uprawniony do gry. 

 

Fot. Anna Dembińska