Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 czerwiec

Na dobrej drodze do piłkarskiej kariery

Na dobrej drodze do piłkarskiej kariery

Bartosz Mowczyn i Wojciech Kaczmarzyk zawodnicy drużyny rocznika 2004 oraz Szymon Grączewski rocznik 2005 otrzymali powołanie na Letnią Akademię Młodych Orłów. Głównym założeniem Letniej Akademii Młodych Orłów jest zapraszanie młodych adeptów piłki nożnej na obozy sportowe i wyłonienie tych najlepszych, by powoływać ich do młodzieżowych reprezentacji narodowych.

Zawodnicy Olimpii Elbląg znaleźli się wśród 70 najlepszych zawodników z całej Polski w swoich kategoriach wiekowych. Dla Bartka Mowczyna jest to już drugie powołanie na tego typu zgrupowanie. Po raz pierwszy swoje umiejętności będzie mógł zaprezentować drugi z zawodników prowadzonych na co dzień przez trenera Arkadiusz Ziółkowskiego – Wojciech Kaczmarzyk.

W zgrupowaniu w swojej kategorii wiekowej weźmie udział także Szymon Grączewski podopieczny trenera Rafała Starzyńskiego, który nie tak dawno temu ,,wpadł oko'' trenerom i scautom Legii Warszawa, z którą, dzięki podpisanej między klubami umowie, mógł rozegrać grę kontrolną oraz wziąć udział w zajęciach treningowych.
Wszyscy zawodnicy są również reprezentantami młodzieżowych kadr wojwództwa warmińsko – mazurskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!