Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 marzec

Wracają drugoligowe emocje: Odra vs. Olimpia! TELEWIZYJNA RELACJA LIVE!

Wracają drugoligowe emocje: Odra vs. Olimpia! TELEWIZYJNA RELACJA LIVE!

Prawie sto dni kibice Olimpii Elbląg czekają na kolejne spotkanie ligowe. Po trzech miesiącach żółto-biało-niebiescy wracają na drugoligowe boiska. W pierwszym, ligowym meczu w roku 2017 Olimpia zmierzy się z rewelacją obecnego sezonu – Odrą Opole.

Dokładnie 98 dni trwała przerwa zimowa u drugoligowców. Po raz ostatni Olimpię oglądaliśmy 26 listopada ubiegłego roku. Było to zwieńczenie udanego roku 2016, w którym elbląska drużyna zdobyła mistrzostwo III ligi i wygrała baraż z Motorem Lublin gwarantujący obecne emocje w II lidze. Ostatni mecz roku 2016 był prawdziwą wisienką na torcie. Olimpia pokonała na własnym boisku Polonię Bytom, aż 5:1.

Odra faworytem
Jeśli ktoś uważa, że ten mecz będzie spacerkiem dla Olimpii, to jedynie boso po rozżarzonym węglu. Opolanie to rewelacja obecnych rozgrywek, z przewagą aż 13. punktów nad Olimpią. Odra jest wymieniana jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu.
W meczu rundy jesiennej na Agrykola 8 lepsi okazali się goście. Tym samym została przerwana passa 32. spotkań bez porażki żółto-biało-niebieskich. Twierdza Agrykola padła po bramkach Dawida Wolnego i Łukasza Winiarczyka.

Historia spotkań
Sobotni mecz będzie szóstym bezpośrednim pojedynkiem obu drużyn. W dotychczasowych pięciu lepszym bilansem może się pochwalić Odra: trzy razy wygrała, przy dwóch zwycięstwach Olimpii. Ostatni mecz w Elblągu przełamał tendencję zwycięstw jedynie na własnym boisku. Wcześniej Odra wygrywała tylko w Opolu (co ciekawe dwukrotnie po 3:0), Olimpia zwyciężała jedynie „u siebie” (dwukrotnie po 1:0). Ostatni mecz złamał dotychczasową regułę. Odra już wygrała w Elblągu, teraz życzeniowo pragniemy zwycięstwa Olimpii w Opolu, tym bardziej że żółto-biało-niebiescy czekają na wygraną z Odrą od sezonu 1983/84. Wówczas wygraliśmy 1:0 po bramce Jerzego Fiłonowicza.

Odra grała więcej
Podczas zimowych przygotowań Odra rozegrała o pięć meczów kontrolnych więcej. Olimpia w 8. sparingach wygrała pięciokrotnie, trzy razy musiała uznać wyższość rywali. Odra wygrała 7 testowych meczów, raz zremisowała, pięciokrotnie przegrywała. W ostatnich próbach Odra wygrała 3-1 ze Ślęzą Wrocław, Olimpia pokonała Legię II Warszawa 4:1. Trener Boros po ostatnim meczu sparingowych stwierdził: -W Opolu liczę na korzystny wynik, mam nadzieję, że to nie będzie remis.

Inauguracyjny mecz roku 2017 w sobotę 4 marca, godz. 14:00. Pierwszy mecz Olimpii na własnym boisku tydzień później – 11 marca, godz. 14:00 z Polonią Warszawa. Klub z Agrykola przypomina, że od 1 marca trwa sprzedaż karnetów na rundę wiosenną. 

LINK DO TRANSMISJI