Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 luty

Sparing nr 6, Starcie z Huraganem

Sparing nr 6, Starcie z Huraganem

Huragan Morąg to następny sparingpartner Olimpii Elbląg. Rywal który dostarczył wielu nerwowych chwil żółto-biało-niebieskim w poprzednim sezonie. Początek szóstej gry kontrolnej w sobotę 11 lutego o 12:00 na boisku przy Skrzydlatej.

 

Dwa mecze rozegrane pomiędzy tymi zespołami w poprzednim sezonie to były prawdziwe dreszczowce. Piłkarze Huraganu Morąg dzielnie walczyli z Olimpią. Mecz u siebie Olimpia wygrała 1:0, a na wyjeździe odnieśliśmy porażkę 1:3, grając w dziesięciu ponad godzinę. Na finiszu 3 ligi piłkarze z Morąga zajęli drugie miejsce w tabeli (siedem punktów straty do Olimpii).

W nowej 3 lidze Huragan radzi sobie całkiem dobrze, choć nie liczy się w walce o awans. Na chwilę obecną piłkarze z Morąga zajmują 10 miejsce w tabeli 3 ligi (23 punkty) z 8 punktową przewagą nad strefą spadkową.
Przygotowania do rundy rewanżowej podopieczni Czesława Żukowskiego rozpoczęli w połowie stycznia, w pierwszym sparingu Huragan uległ Stomilowi Olsztyn 1:2. Druga gra kontrolna zakończyła się zwycięstwem Huraganu 6:1 nad Motorem Lubawa. Remisem zakończył się trzeci sparing z GKS Wikielec 2:2. Kolejne dwa mecze do dwa zwycięstwa piłkarzy z Morąga: 6:2 z Lechem Rypin i 4:0 z Mławianką Mława. Pojedynek z Olimpią Elbląg dla zespołu z Morąga będzie również szóstą grą kontrolną.

W sparingu z Huraganem w barwach Olimpii z pewnością zobaczymy dwóch młodych Olimpijczyków (Rozumowski, Szymanowski) z Akademii Olimpia Elbląg, którzy dołączyli do pierwszego zespołu. Poza tym w zespole nie ma kontuzji, ani urazów. Do treningów z pełnym obciążeniem wraca Filip Burkhardt. Piłkarzem testowanym w sobotniej grze kontrolnej będzie Seweryn Pielichowski urodzony 18 sierpnia 1997, młodzieżowiec z Polonii Bytom. 19-letni pomocnik ma za sobą udane występny w 3 ligowym Podbeskidziu II Bielsko-Biała oraz epizody w 2 ligowej Polonii Bytom.
Dla Olimpii będzie to szósty mecz kontrolny. Żółto-biało-niebiescy mają za sobą zwycięstwa z GKS Przodkowo, Bytovią Bytów i Sokołem Ostróda. Dwie porażki z 1 ligową Chojniczanką Chojnice i Bałtykiem Gdynia.
Sparing z Huraganem Morąg w sobotę 11 lutego o 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej. Kolejnym rywalem Olimpii miała być Olimpia Grudziądz. Sparing nie dojdzie do skutku. Trwają obecnie poszukiwania rywala w terminie 18.02.

Plan Sparingów:
21.01. GKS Przodkowo 1:0 Anton Kolosov
25.01. Chojniczanka Chojnice 5:0
28.01. Bałtyk Gdynia 1:2 Jakub Bojas
01.02. Drutex-Bytovia 4:2 Dawid Kubowicz, Rafał Lisiecki, Patryk Sokołowski, Michał Ressel
04.02. Sokół Ostróda 4:1 Anton Kolosov, Michał Ressel, Bartosz Danowski, Jakub Bojas
11.02. Huragan Morąg 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej
18.02. ustalanie przeciwnika
25.02. Legia II Warszawa 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej

Ze wszystkich meczów ZKS Olimpia Elbląg będą przygotowywane skróty telewizyjne – do obejrzenia na TV Olimpia Elbląg na YouTube.
Wspieraj ZKS Olimpia Elbląg i TV Olimpia Elbląg – wystarczy, że wejdziesz → patronite
Skrót meczu ZKS Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda → skrót