Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 październik

Może tym razem się uda (video)

Może tym razem się uda (video)

140 dni temu Olimpia wygrała mecz barażowy w Lublinie. Wtedy szaleństwo, potem co najwyżej względne zadowolenie po remisach w spotkaniach wyjazdowych. Olimpia od czerwca nie wygrała „na wyjeździe”. Czas na zakończenie złej passy!

Trudno pozbyć się z głowy uczucia, że w Olimpii wciąż tkwią rezerwy. Chociażby te nieszczęsne (dotąd) wyjazdy. Sześć prób i ani jednego zwycięstwa. Olimpia obok Polonii Warszawa jest jedyną drużyną II ligi, która jeszcze nie wygrała poza własnym boiskiem. Wydaje się, że mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński jest idealną szansą na przerwanie tej złej wyliczanki.

Stargard do zdobycia
Szykuje się kolejny mecz o „sześć punktów”. W dotychczasowych 14. meczach obie drużyny zgromadziły po 18 punktów. Co ciekawe, Błękitni na własnym boisku zgromadzili jedynie 7 „oczek”, wygrywając tylko raz w sześciu domowych próbach. –Błękitnym ewidentnie lepiej się gra w meczach wyjazdowych. Szczelnie bronią i liczą na kontry. U siebie mają problem ze stworzeniem ataku pozycyjnego – mówił kierownik drużyny Dariusz Kaczmarczyk.

Oczywiście nie zależy nam na podkręcaniu temperatury. To zwykła kalkulacja. W końcu musi przyjść przełamanie i wydaje się, że mecz w Stargardzie Szczecińskim jest idealnym miejscem na zdobycie kompletu punktów.

Czas na nową kartę w historii
Olimpia postara się przełamać złą passę obecnego sezonu (brak zwycięstw na wyjeździe) oraz złą passę w bezpośrednich spotkaniach. Dotychczas obie drużyny spotkały się dwukrotnie: w III lidze sezonu 1989/1990. Statystki są korzystniejsze dla Błękitnych, którzy raz wygrali (u siebie 5:1) i raz zremisowali (1:1 bramkę dla Olimpii strzelił Jacek Ptak).

Zaraz pojawią się opinie, że bajdurzymy i oceniamy szansę Olimpii ponad miarę. Przecież przed meczem obie drużyny zawsze mają taką samą szansę na zwycięstwo. My jednak wolimy wierzyć, że każda – nawet najgorsza – passa w końcu się skończy. Dodatkowo z drużyny napływają pozytywne wiadomości – Do treningów wróciłem we wtorek i jestem do dyspozycji trenera – poinformował nas Kamil Wenger, środkowy obrońca Olimpii.

Wierzymy w pierwsze zwycięstwo Olimpii na wyjeździe! Mecz w sobotę 29 października o godzinie 13:00.