Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

3 wrzesień

Dwa lata temu ekstraklasa, dziś mecz z Olimpią

Dwa lata temu ekstraklasa, dziś mecz z Olimpią

Elbląscy hejterzy – po remisie ze Stal Stalową Wolą – strzelali w stronę Agrykola 8 z siłą porównywalną do wystrzelanych pocisków z westernowskich coltów. Drużynę pogrzebano żywcem, a kilku piłkarzy chciano przehandlować za stare, obdarte piłki. Olimpia odpowiedziała zatopieniem Warty po oddaniu sześciu, zabójczych strzałów i znowu w drużynę zaczęto wierzyć.

Ostatnie pewne, przekonujące i bardzo potrzebne zwycięstwo Olimpii oglądała najmniejsza liczba kibiców od momentu awansu do II ligi. Dziwi zachwiana wiara w drużynę, tym bardziej że w tabeli jest niesamowity ścisk i każde zwycięstwo oznacza awans o kilka pozycji. Przed jutrzejszym meczem z GKS Bełchatów Olimpia zajmuje 10. miejsce w tabeli z 7 punktami, tracąc do czwartej lokaty zaledwie 2 punkty. W takiej sytuacji potrzebny jest wzmożony doping, a nie lawina nienawiści.
W meczu z Wartą odblokowały się strzelby Olimpii. W końcu dobrze nastawione celowniki mieli Anton Kolosov, Jakub Bojas i Paweł Piceluk. Ponownie dobrą dyspozycję potwierdził – obecny lider strzelców II ligi – Łukasz Pietroń, który przed meczem z Wartą podkreślał na Twitterze, że nieważne kto będzie strzelał.

Kto w pierwszym składzie?
Sytuacja przed meczem z Bełchatowem wydaję się być idealna. Po ostatnim zwycięstwie morale w Olimpii musiały wzrosnąć. Do drużyny wrócił kapitan Dawid Kubowicz, jak już wiemy nową twarzą na A8 jest także Filip Burkhardt. 29-letni pomocnik w minionym sezonie reprezentował GKS Katowice, ale z powodu kontuzji kolana ostatni mecz rozegrał 19 marca. Nowy nabytek Olimpii zapewne będzie rywalizował o miejsce w składzie przede wszystkim na pozycji nr 10.
Oprócz tego w środowym meczu rudny wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski wystąpiło kilku młodzieżowców walczących o miejsce w pierwszej drużynie Olimpii. W meczu Olimpii III Elbląg przeciwko Tęczy Miłomłyn zagrali: Rafał Maciążek, Bartłomiej Danowski i Krzysztof Niburski co może sugerować, że w sobotnim meczu z Bełchatowem nie wystąpią w pierwszym składzie. Przypuszczamy, że młodzieżowcami, którzy zagrają od pierwszych minut będą: Radosław Bukacki i Adam Wolak.

Krzywy nie musisz...
GKS Bełchatów jeszcze dwa sezony temu występował w Ekstraklasie. Obecnie boryka się z wieloma problemami m.in. wymogami licencyjnymi, za których niewypełnienie został ukarany odjęciem trzech punktów. Obecnie GKS zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów. Jednym z bardziej znanych piłkarzy Bełchatowian jest – samozwańczy „król Twittera” – Marcin Krzywicki, któremu Olimpia Elbląg zakomunikowała, zmieniając słynny #KrzywyMusisz, że z Olimpią wcale nie musi...

Korzystniejszy bilans
Historia spotkań pomiędzy Olimpia Elbląg a GKS Bełchatów to sześć konfrontacji. Bilans meczów jest korzystniejszy dla Olimpii, która trzykrotnie zwyciężała, raz padł remis, dwukrotnie lepszy okazywał GKS Bełchatów. Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w ramach 1/32 Pucharu Polski. Mecz odbył się 29 lipca 2003 r. w Elblągu. GKS Bełchatów wówczas nie dał najmniejszych szans Olimpii, wygrywając, aż 5:0. „Żółto-biało-niebiescy” ostatni raz wygrali z GKS w roku 2001. Co ciekawe był to ponownie mecz Pucharu Polski i ponownie 1/32 fazy rozgrywek. Olimpia wygrała 2:1. W latach wcześniejszych, dokładnie w 1988 roku, w meczu wyjazdowym bramkę na wagę trzech punktów zdobył – obecny trener Olimpii – Adam Boros.

Mecz Olimpii w Bełchatowie odbędzie się w sobotę 3 września o godzinie 17.

Bilans konfrontacji:
6 meczów – 3 zwycięstwa Olimpii, 1 remis, 2 porażki
31.10.1987 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:1 (Szeląg 77’)
05.06.1988 – GKS Bełchatów - Olimpia 0:1 (Boros 2’)
11.11.1991 – GKS Bełchatów - Olimpia 4:0
21.06.1992 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:0 (Szczęch 39’)
20.09.2001 – Olimpia - GKS Bełchatów 2:1 (Moneta 65’, Warecha 70’)
29.07.2003 – Olimpia - GKS Bełchatów 0:5.


Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Olimpii Elbląg