Menu Zamknij

MAŁE DERBY WOJEWÓDZTWA: OLIMPIA II vs STOMIL II

fot. portEl.pl

Spotkanie dwóch największych klubów w województwie zawsze nabiera dodatkowego prestiżu i nie ma znaczenia, że rywalizacja będzie się toczyć pomiędzy rezerwami Olimpii Elbląg i Stomilu Olsztyn. Mecz w sobotę, 28 września.

Bez podziału na kategorie wiekowe, mecze Olimpii ze Stomilem to zawsze wydarzenie, które każdy z zainteresowanych chce po prostu wygrać. Pierwsze drużyny w ostatnich latach nie rywalizują na tym samym poziomie. Ostatnie starcia miało miejsce w sezonie 2010/11. Wówczas w rundzie jesiennej padł remis 1:1. Mecz rozegrano 2 października 2010 r. w Elblągu. Gole oglądaliśmy w końcowych fragmentach meczu, chociaż najdogodniejszą szansę w 61 min. nie wykorzystał Kamil Jackiewicz, który nieskutecznie egzekwował rzut karny. Stomil wyszedł na prowadzenie w 86 min., wyrównał Anton Kolosov w doliczonym czasie. Rewanż odbył się w Olsztynie gdzie pewnie wygrali gospodarze 4:0 (11 maja 2011). Ówczesny sezon jednak w lepszych humorach zakończyli żółto-biało-niebiescy, którzy wygrali II ligę gr. wschodniej zapewniając promocje na grę na zapleczu Ekstraklasy.

W bieżących rozgrywkach na pojedynek ligowy pomiędzy pierwszymi drużynami nie ma szans. Olimpia występuje na drugoligowych boiskach, Stomil gra w klasie wyższej. Ewentualnością pozostają mecze w Pucharze Polski, ale w skojarzeniu drużyn niezbędne będzie losowanie 1/16 finału, które odbędzie się w piątek 27 września w siedzibie PZPN o godzinie 12. Transmisja na kanale Youtube serwisu Łączy nas piłka.

Póki co musimy się zadowolić „małymi derbami województwa” czyli pojedynkiem rezerw. Obie drużyny grają w forBET IV lidze korzystając z wprowadzonego punktu regulaminu z posiedzenia Zarządu WMZPN z dnia 17 lipca 2017, w którym ustalono zasady zgłaszania drużyn rezerwowych przez kluby szczebla centralnego oraz III i IV ligi. Zainteresowani grą musiały tego dokonać z rocznym wyprzedzeniem. Olimpia skorzystała z owej możliwości sezon przed Stomilem II.

Pomysły na rezerwy obie drużyny mają jednak inne. Żółto-biało-niebiescy bazują na młodzieży czego potwierdzeniem jest klasyfikacja Pro Junior System. Olimpia II uzbierała już 8837 punktów o 6014 więcej niż druga Tęcza Biskupiec. Stomil II zajmuje 10. miejsce z 614 punktami. – Przygotowania drugiej drużyny połączone były z przygotowaniami pierwszej drużyny. Duża grupa, bo ponad trzydziestoosobowa, wzięła udział w dwóch obozach przygotowawczych w Nieborowie i Kórniku. Większa część z tej grupy przewidziana jest do rywalizacji o pierwszy skład w rozgrywkach Fortuna 1 Liga, natomiast pozostała będzie stanowiła trzon drugiej drużyny. – informował przed sezonem na łamach Skarbu Kibica ForBET IV Ligi trener Stomilu II Paweł Głowacki.

Dzięki takiej polityce, w barwach drużyny z Olsztyna często występują zawodnicy o uznanej marce. Kilka występów zaliczył m.in. Mateusz Cetnarski, który w Ekstraklasie wystąpił w 236. meczach. Zatem Stomil II ma kim straszyć i ma to odzwierciedlenie w ligowej tabeli. Rezerwy z Olsztyna zajmują obecnie drugie miejsce z dorobkiem 18 punktów. Olimpia II po ostatniej wygranej z Tęczą Biskupiec 3:0 poprawiła nieco swoją sytuację i obecnie z 7 oczkami plasuje się na 13. miejscu w stawce.

 

Olimpia II Elbląg – Stomil II Olsztyn w sobotę, 28 września, godz. 16,
Stadion Miejski ul. Agrykola 8. Wstęp wolny.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

 
qba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *